Την Τρίτη 13/2/2018 πραγματοποιήθηκε εκδήλωση για τη Γ΄ τάξη του σχολείου μας του Σ. Κ. Ε. Π. στο σχολείο μας,  του οργανισμού ο οποίος ως κύριο αντικείμενό του έχει την ευαισθητοποίηση της κοινωνίας μας γύρω από θέματα αναπηρίας. Στο πλαίσιο αυτό οργανώνει εκδηλώσεις στα σχολεία κατά τις οποίες οι μαθητές/-τριες έρχονται σε επαφή με άτομα με αναπηρία.

Στην παρούσα εκδήλωση είχαμε τη χαρά να φιλοξενήσουμε και πάλι στο σχολείο μας τον Παναγιώτη και τον Κωνσταντίνο, οι οποίοι κατάφεραν να επικοινωνήσουν άριστα με τους μαθητές/τριές μας και να δημιουργήσουν ένα επικοινωνιακό κλίμα μέσω του οποίου πέρασαν σπουδαία μηνύματα.

Γι’ αυτό το λόγο ευχαριστούμε θερμότατα τους προαναφερόμενους όσο και την κ. Τρομπέτα Ειρήνη, η οποία είναι υπεύθυνη του προγράμματος και είμαστε βέβαιοι ότι σύντομα θα ξαναβρεθούμε με τη συγκεκριμένη ομάδα!