Την Παρασκευή 15/11/2019 τιμήθηκε από τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου μας η 46η επέτειος του Πολυτεχνείου, γιορτή της νεολαίας, γιορτή της Δημοκρατίας για τη χώρα μας.

Μαθήτριες και μαθητές απέδωσαν με μοναδικό τρόπο κείμενα αφιερωμένα στο Πολυτεχνείο και τους ήρωές του. Αποδόθηκαν από τη χορωδία και την ορχήστρα του σχολείου τραγούδια της εποχής και προβλήθηκαν βίντεο από τα γεγονότα του Πολυτεχνείου.

Συγκινητική υπήρξε η στιγμή απόδοσης τιμής στους νεκρούς του Πολυτεχνείου καθώς και η ιστορική αφήγηση που συνέδεε το Πολυτεχνείο με τους αγώνες του λαού μας για Ελευθερία και Δημοκρατία.

Οι συμμετέχοντες στη γιορτή καθοδηγήθηκαν από εκπαιδευτικούς του σχολείου μας, την κ. Φραγκιουδάκη και τον κ. Γιαννόγκωνα

ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ