Σας ενημερώνουμε ότι σε αντίθεση με τις προηγούμενες χρονιές κατά τις οποίες οι Αιτήσεις-Δηλώσεις των Πανελλαδικών γίνονταν από το Φεβρουάριο και μετά (π.χ. πέρυσι έγιναν 30-3 έως 9-4-2020), φέτος, εντελώς αιφνιδιαστικά με ένα ΦΕΚ το οποίο έχει ημερομηνία 21-11-2020 και το οποίο δεν έχει φτάσει ακόμη με την ηλ. αλληλογραφία στα σχολεία (το βρήκαμε στα εκπαιδευτικά site), καλούμαστε μαθητές και σχολεία, εν μέσω πανδημίας, να έχουμε ολοκληρώσει τη διαδικασία μέχρι τέλος Νοεμβρίου!!!

Εντωμεταξύ δεν έχουμε ακόμη ούτε τις εγκυκλίους διεξαγωγής των εξετάσεων, ούτε τα Υποδείγματα των Αιτήσεων!

Παρακαλώ πολύ να είστε σε εγρήγορση προκειμένου να μη βρεθούμε στη δυσάρεστη θέση να χάσουμε τις προθεσμίες!!!

Εκ της Διευθύνσεως