Η Διευθύντρια και μια ακόμα εκπαιδευτικός του σχολείου IES BENDINAT της Μαγιόρκα, επισκέφθηκαν το σχολείο μας για παρακολούθηση εργασίας (job shadowing) από 08/10/2018 μέχρι 12/10/2018. Η Διευθύντρια συναντήθηκε με το Διευθυντή του σχολείου μας και αντάλλαξαν πληροφορίες σχετικά με τα εκπαιδευτικά συστήματα των δύο χωρών, την οργάνωση και λειτουργία των σχολείων τους αλλά και τα προγράμματα που υλοποιούν. Η συνάντηση οδήγησε στην σύναψη συμφωνίας για περαιτέρω συνεργασία μεταξύ των δύο σχολείων.

Τέλος οι επισκέπτες εκπαιδευτικοί παρακολούθησαν τη διεξαγωγή μαθημάτων και συνομίλησαν με τους υπεύθυνους καθηγητές του σχολείου μας για την αντιμετώπιση του φαινομένου του εκφοβισμού και τα προγράμματα που υλοποιούνται στο σχολείο μας.