Χάρη στην ευγενική χορηγία του “Ελληνικού Κέντρου Τέχνης και Πολιτισμού” (παράρτημα Κορωπίου) που αφορά φωτογραφίες οι οποίες σχετίζονται με το ιστορικό και πολιτιστικό παρελθόν της πόλης μας, και αποτελούν μέρος του υλικού της έκθεσης που πραγματοποιήθηκε στους χώρους του σχολείου μας στις 6-7/12/2019 και 13-14/12/2019, εξωραΐστηκε η αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας.

Η εκπαιδευτική κοινότητα του σχολείου μας θέλει μ’ αυτή την ευκαιρία να ευχαριστήσει θερμά το “Ελληνικό Κέντρο Τέχνης και Πολιτισμού” για τη χορηγία του φωτογραφικού υλικού και ιδιαίτερα την πρόεδρό του, κ. Κιούση Βάσω και τη φωτογράφο κ. Χούντα Άντζυ, δηλώνοντας ότι το σχολείο μας είναι πάντα διαθέσιμο να φιλοξενήσει αντίστοιχες πολιτιστικές δραστηριότητες και στο μέλλον.