Τη Δευτέρα 12/2/2018 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας επιμορφωτική συνάντηση για τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας με θέμα “Χρήση των Νέων Τεχνολογιών στη Εκπαίδευση”.

Η επιμόρφωση έγινε με αφορμή το πρόγραμμα Erasmous+  KA1 και συγκεκριμένα τη συμμετοχή δύο συναδελφισσών μας, της κ. Σπυροπούλου Δήμητρας και της κ. Γιαννακοπούλου Φωτεινής σε εκπαιδευτικό πρόγραμμα για εκπαιδευτικούς το οποίο πραγματοποιήθηκε τον περασμένο Οκτώβριο στο Παλέρμο της Ιταλίας με θέμα “ICT Skills for Educators”

Οι δύο προαναφερόμενες συναδέλφισσες ενημέρωσαν τα υπόλοιπα μέλη του συλλόγου για τις εκπαιδευτικές δράσεις και γενικότερα τις γνώσεις που αποκόμισαν από το σεμινάριο, παρουσιάζοντάς το με εναργή και ευχάριστο τρόπο στο σύλλογο των εκπαιδευτικών του σχολείου μας.