Την Τρίτη 18-12-2018 και την Τετάρτη 19-12-2018 ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα επισκέψεων/ξεναγήσεων του σχολείου μας στην ΕΡΤ  με τα τμήματα Β4 και Β3 αντίστοιχα.

\

Οι μαθητές και οι μαθήτριες μας είχαν τη δυνατότητα να ξεναγηθούν  στο τηλεοπτικό στούντιο των ειδήσεων και στα ραδιοφωνικά στούντιο του 1ου  Προγράμματος της ραδιοφωνίας της ΕΡΤ, το στούντιο της ΕΡΑ Σπορτ, και του Cosmos.

Κάποιοι από τους μαθητές και τις μαθήτριές μας βίωσαν την εμπειρία της ζωντανής ραδιοφωνικής εκπομπής συμμετέχοντας στην εκπομπή και απαντώντας σε ερωτήσεις που τους υπέβαλε η παραγωγός.

Ευχαριστούμε θερμά την ΕΡΤ που παρείχε τη δυνατότητα στους μαθητές και στις μαθήτριες του σχολείου μας να έχουν πρόσβαση στον κόσμο του κρατικού ραδιοφώνου και της  τηλεόρασης. Ιδιαίτερες ευχαριστίες αποδίδουμε στην κ. Καρρά Νάντια, υπεύθυνη δημοσίων σχέσεων της ΕΡΤ, η οποία ανέλαβε και την ξενάγησή μας στους χώρους του Οργανισμού.