Για την καλύτερη εξυπηρέτησή σας καλό θα είναι να επικοινωνείτε πρώτα μαζί μας τηλεφωνικά ή με email ώστε να σας ενημερώνουμε για ότι χρειάζεται να γίνει.

Παρακάτω παραθέτουμε τα έντυπα για τη διευκόλυνσή σας.

1. Αίτηση για Γονείς/Κηδεμόνες (για βεβαίωση φοίτησης, βεβαίωση φοίτησης για ιθαγένεια, βεβαίωση στρατολογίας…)
  2. Υπεύθυνη Δήλωση
  3. Εγγραφή Α’ Λυκείου τον Σεπτέμβριο
  4. Απαλλαγή από τα Θρησκευτικά
  5. Μη υπολογισμός βαθμού Β’ ξένης γλώσσας για Φυσικώς Αδυνάτους
  6. Υπεύθυνη Δήλωση για δημοσίευση φωτογραφιών και βίντεο στην ιστοσελίδα του σχολείου από τις γιορτές, εκδρομές, και λοιπές εκπαιδευτικές δράσεις των μαθητών
  7. Υπεύθυνη Δήλωση για να μπορούν οι μαθητές να κάνουν συναντήσεις με την ψυχολόγο σε ατομικό επίπεδο πέραν της πρώτης συνάντησης
  8. Υπεύθυνη Δήλωση για νόσηση από κορονοϊό

Μπορείτε να μας στέλνετε ηλεκτρονικά συμπληρωμένη την αίτηση ή την υπεύθυνη δήλωση καθώς και τα απαραίτητα δικαιολογητικά – εάν απαιτούνται – ώστε να σας εξυπηρετήσουμε.

Βέβαια σε κάποιες περιπτώσεις χρειάζεται να έρθετε οι ίδιοι στο σχολείο.

Για την βεβαίωση φοίτησης για ιθαγένεια, εκτός της αίτησης χρειαζόμαστε περισσότερα δικαιολογητικά. Γι αυτό θα πρέπει αφού επικοινωνήσετε μαζί μας, να έρθετε στο σχολείο και να μας τα προσκομίσετε.